POL
ENG
DOŁĄCZ DO NAS
Zrzeszamy firmy, instytuty naukowo-badawcze i organizacje działające w obszarze sektora kosmicznego, tworząc dogodne warunki ich rozwoju oraz reprezentując ich głos w kluczowych kwestiach gospodarczych...
CZŁONKOWIE:
Nazwa:

CloudFerro Sp. z o. o.

"
Lokalizacja:
Warszawa
Typ działalności:
SME
Strona www:
"
Dane kontaktowe:
Maciej Krzyżanowski
Prezes Zarządu
tel.: +48 22 354 65 73
email: mkrzyzanowski@cloudferro.com

Opis działalności:

CloudFerro sp. z o.o. (CF) jest polską spółką technologiczną założoną na początku 2015 roku przez grupę doświadczonych managerów z branży IT i telekomunikacji. CloudFerro udostępnia klientom serwery dedykowane, prywatne i publiczne chmury obliczeniowe oraz wirtualne centra danych wraz z pełną administracją. Rozwiązania CloudFerro oparte są na opensource’owym systemie chmurowym OpenStack. Jako jedyna w Polsce, CloudFerro integruje ze sobą usługi serwerów fizycznych i wirtualnych. Specjalizujemy się w przechowywaniu i obróbce wielkich zbiorów danych, w tym danych satelitarnych.

Produkty i usługi:
 • serwery dedykowane,
 • prywatne i publiczne chmury obliczeniowe,
 • wirtualne centra danych z pełną administracją,
 • storage i obróbka Big data.
 • Dodatkowe informacje:
  Jednym z kluczowych projektów realizowanych przez firmę jest Projekt „EO INNOVATION PLATFORM TESTBED POLAND”. Projekt jest największym przedsięwzięciem kosmicznym zleconym kiedykolwiek przez Europejską Agencję Kosmiczną polskim podmiotom i pierwszym elementem infrastruktury ESA w naszym kraju. CloudFerro wdrożył i jest operatorem nowatorskiej platformy chmurowej: CloudFerro EO Cloud.
  Zdjęcia:

  25417739_logoeo_crop_300x168_763a758b_cpo

  Logotyp EO CLOUD, Earth Observation Data