POL
ENG
DOŁĄCZ DO NAS
Zrzeszamy firmy, instytuty naukowo-badawcze i organizacje działające w obszarze sektora kosmicznego, tworząc dogodne warunki ich rozwoju oraz reprezentując ich głos w kluczowych kwestiach gospodarczych...
CZŁONKOWIE:
Nazwa:

Thales Alenia Space Polska
Sp. z o. o.

"
Lokalizacja:
Warszawa
Typ działalności:
Large
Strona www:
"
Dane kontaktowe:
Andrzej Banasiak
General Manager
tel.: +48 22 639 52 25
email: andrzej.banasiak@thalesgroup.com

Opis działalności:

Przez ponad 40 lat, Thales Alenia Space projektował, integrował, testował, dostarczał innowacyjne systemy kosmiczne.

Produkty i usługi firmy obejmujące przestrzeń kosmiczną, obronność, naukę, bezpieczeństwo rynków odpowiadają potrzebom klientów komercyjnych i rządowych z całego świata. Uznawane są jako ważne dla łączności, nawigacji, monitorowania środowisk wodnych, rozumienia zmian klimatycznych i wspierania badań naukowych.

W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w czerwcu 2015 roku. W najbliższym czasie planuje realizować projekty dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz zostać partnerem Polskiej Agencji Kosmicznej, ośrodków naukowo-badawczych, a także polskiego przemysłu.

Thales Alenia Space jest też jednym z głównych dostawców dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Odgrywa również fundamentalną rolę dla systemów eksploracji.

Firma oferuje pełną gamę rozwiązań i usług dla sektora kosmicznego. Dzięki swojej szerokiej wiedzy i doświadczeniu Thales Alenia Space jest naturalnym partnerem dla krajów, które chcą poszerzyć swój program kosmiczny.

Thales Alenia Space generuje przychody przekraczające 2,4 mld euro (2016) oraz zatrudnia 8000 pracowników w 9 krajach.

Produkty i usługi:
 • Telekomunikacja
 • Firma jest jednym z wiodących, światowych projektantów satelitów telekomunikacyjnych, platform i ładunków. Na segment telekomunikacyjny przeznaczana jest połowa działalności firmy.

 • Obserwacja Ziemi
 • Realizowana w oparciu o wysoką lub bardzo wysoką rozdzielczość optyczną. Spółka jest ważnym dostawcą na rynkach eksportowych - obejmujących misje cywilne i wojskowe, w tym gromadzenie informacji, mapowanie, zarządzanie kryzysowe, meteorologię, klimatologię i oceanografię oraz inne.
 • Nawigacja
 • Europejski rynek nawigacji satelitarnej - firma działa jako główny wykonawca dla systemu EGNOS, prekursora Galileo.

 • Infrastruktura orbitalna i transport kosmiczny
 • Thales Alenia Space w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Firma odpowiedzialna jest za wiele elementów związanych z ATV (Automated Transfer Vehicle) statków towarowych dla ESA oraz programu Cygnus NASA. Thales Alenia Space wykorzystuje zdobytą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie infrastruktury orbitalnej i transportu kosmicznego, aby sprostać nowym wyzwaniom sektora rozwijanego przez największe organizacje kosmiczne na świecie.

  Dodatkowe informacje:
  OBSZARY DZIAŁALNOŚCI W SEKTORZE KOSMICZNYM:
 • Telekomunikacja
 • Obserwacja Ziemi
 • Nawigacja

 • OBSZARY DZIAŁALNOŚCI NAUKOWO-BADAWCZEJ:
  Firma uczestniczyła między innymi: w misji Rosetta-Philae, Bepi-Colombo odkrywania Merkurego. W 2015 roku, Thales Alenia Space świętuje 10-lecie misji Cassini-Huygens. Kolejnym wyzwaniem naukowym firmy jest europejski program Euklides, zaprojektowany, aby ułatwiać zrozumienie istoty ciemnej materii. Firma jest również głównym wykonawcą ExoMars, której celem jest badanie środowiska, klimatu i gleby Marsa. Thales Alenia Space zawsze odgrywał ważną rolę w naukowych programach kosmicznych.
  Zdjęcia:

  integration O3B-F3 FM12 sur dispenser le 04-12-2014 VS10 au S5B

  Athena fidus

  Constellation_iridium

  Konstelacja Iridium