POL
ENG
DOŁĄCZ DO NAS
Zrzeszamy firmy, instytuty naukowo-badawcze i organizacje działające w obszarze sektora kosmicznego, tworząc dogodne warunki ich rozwoju oraz reprezentując ich głos w kluczowych kwestiach gospodarczych...
CZŁONKOWIE:
Nazwa:

WB Electronics S.A.

"
Lokalizacja:
Ożarów Mazowiecki
Typ działalności:
SME
Strona www:
"
Dane kontaktowe:
Dariusz Palczewski
Doradca Zarządu email: d.palczewski@wb.com.pl
tel.: +48 501 732 382

Opis działalności:

WB Electronics S.A, prywatna spółka z Ożarowa Mazowieckiego o całkowicie polskim kapitale, jest jedną z ważniejszych firm polskiego rynku zbrojeniowego. Firma, jako jeden z głównych dostawców dla Sił Zbrojnych RP, od ponad dziesięciu lat aktywnie przyczynia się do poprawienia zdolności obronnych polskiej armii. Dotyczy to zarówno tworzenia nowych technologii jak i modernizacji sprzętu wojskowego.

W porównaniu ze światowymi gigantami WB Electronics S.A. jest firmą małą, lecz o porównywalnym zakresie oferty produktowej. WB Electronics S.A. od lat konsekwentnie opanowuje kolejne obszary zastosowań elektroniki i informatyki w technice wojskowej. Własne opracowania z zakresu nowych technologii umożliwiają tworzenie nowatorskich produktów o unikalnych cechach użytkowych. Oferta firmy WB Electronics S.A. obejmuje głównie elektronikę wojskową, oprogramowanie oraz usługi związane z integracją pojazdów wojskowych. Najważniejszym klientem WB Electronics S.A. są Polskie Siły Zbrojne. Firma działa również aktywnie na arenie międzynarodowej.

Oferowane przez WB Electronics S.A. technologie bazują na wieloletnim doświadczeniu wynikającym z eksploatacji wdrożonych w polskim wojsku rozwiązań firmy oraz z uczestnictwa w międzynarodowych przetargach oraz długofalowej współpracy z najbardziej wymagającymi klientami z całego świata.

Produkty i usługi:
TOPAZ - system wspierający dowodzenie artylerią, wykorzystujący najnowsze technologie informatyczne i łączności. TOPAZ umożliwia koordynacje działań na poziomie dywizjonu, zapewniając współdziałanie z wyższymi szczeblami dowodzenia zgodnie z zasadą interoperacyjności.

FONET - zestaw urządzeń i ich oprogramowania, tworzący jednolitą bazę wymiany danych pomiędzy pojazdami na polu walki. Jedną z podstawowych jego funkcji jest zapewnienie cyfrowej łączności głosowej w oparciu o dostępne środki łączności.

FlyEye - Bezzałogowy Środek Latający Innowacyjny system startu i lądowania Czas przygotowania do misji: mniej niż 10 minut Współpraca z systemami artyleryjskimi jako środek rozpoznania ogniowego.

SKO-M - system artyleryjski wspierający dowodzenie moździerzami, wykorzystujący najnowsze technologie informatyczne i łączności.
Dodatkowe informacje:
OBSZARY DZIAŁALNOŚCI W SEKTORZE KOSMICZNYM:
 • System Analysis and Design
 • Automations and concepts
 • Automation & Robotics Systems
 • Automation & Robotics components and Technologies
 • Control electronics technologies
 • Mechanism engineering

 • OBSZARY DZIAŁALNOŚCI NAUKOWO-BADAWCZEJ:
 • Systemy komunikacji radiowej - rozwój nowoczesnych rozwiązań łączności do zastosowania w systemach wojskowych.
 • Systemy autonomiczne - rozwój gamy rozwiązań bezzałogowców latających oraz lądowych.
 • Kierowanie ogniem - rozwój systemów artyleryjskich kierowania ogniem.

 • ZAPLECZE LABORATORYJNO-TECHNICZNE:
  WB Electronics S.A. posiada biuro konstrukcyjne oraz wydział produkcyjny. W biurze konstrukcyjnym zatrudnieni są specjaliści z wielu dziedzin inżynierii - mechanika, elektronika, oprogramowanie. Baza aparatury laboratoryjnej to między innymi komory klimatyczne, specjalistyczne oscyloskopy, mierniki widma. Posiadane licencje oprogramowania umożliwiają pełny proces projektowania.

  KLIENCI I PARTNERZY:
 • Akademia Obrony Narodowej
 • Ministerstwo Obrony Narodowej
 • Huta Stalowa Wola

 • Zdjęcia:

  FlyEye Bezzałogowy Środek Latający

  FlyEye Bezzałogowy Środek Latający

   

  Pulpit dotykowy DD9620T w systemie FONET

  Pulpit dotykowy DD9620T w systemie FONET

   

  PSI Osobisty Komunikator Żołnierza

  PSI Osobisty Komunikator Żołnierza