Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego i Polska Agencja Kosmiczna na wspólnym stoisku polskiego sektora kosmicznego popularyzowały aktywność krajowych podmiotów w dziedzinie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. Do skorzystania z powierzchni stoiska zostały zaproszone przedsiębiorstwa reprezentujące ten sektor.

Celem organizacji stoiska była promocja osiągnięć i potencjału podmiotów krajowego przemysłu kosmicznego oraz stworzenie miejsca dla rozmów ich przedstawicieli z partnerami biznesowymi z całego świata.

Na wspólnej powierzchni wystawienniczej PAK i ZPSK swoje stanowiska zorganizowało 11 krajowych podmiotów: Adaptronica, Astri Polska, Blue Dot Solutions, Creotech Instruments, GMV Innovating Solutions, ITTI, Komes, SpaceForest, Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego, TechOcean i VFR Poland. Na stoisku można było porozmawiać z reprezentantami firm i PAK, a także obejrzeć specjalistyczne oprogramowanie oraz modele satelitów, elementy elektroniki dla satelitów i model rakiety badawczej. Przekazywane były na nim informacje i materiały dotyczące działalności polskich przedsiębiorstw rozwijających technologie kosmiczne, odbywały się też spotkania B2B. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem gości z kraju i z zagranicy.

Specjalne atrakcje zostały przygotowane dla odwiedzających MSPO podczas dni otwartych, 9-10 września 2017 r. W sobotę i w niedzielę na stoisku polskiego sektora kosmicznego studenci Politechniki Świętokrzyskiej prezentowali działanie skonstruowanych przez siebie analogów łazików marsjańskich. Łaziki realizowały proste zadania, wśród których najwdzięczniejszą było rozdawanie słodyczy najmłodszym gościom odwiedzającym stoisko agencji. Dzieci i młodzież mogły też otrzymać książkę popularnonaukową pt. „Jak to działa? Kosmos” z podpisem jej autora Przemysława Rudzia, specjalisty Departamentu Edukacji PAK.

W niedzielę, 10 września, o godz. 12:00 PAK zorganizowała dla targowych gości spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim. Pierwszy polski kosmonauta wygłosił wykład pt. „Kosmos – marzenia, rzeczywistość”, po którym można było zadawać mu pytania oraz uzyskać jego autograf. W spotkaniu wzięło udział ok. 150 osób.