Wizytówka
Nazwa
LIFTERO
Typ działalności
Konta społecznościowe
Imię i nazwisko
Przemysław Drożdż
Adres e-mail
Opis działalności

Liftero jest opracowuje systemy kosmicznej infrastruktury transportowej. Nasza działalność opieramy na technologii chemicznych napędów rakietowych oraz tzw. holowników kosmicznych. Dzięki wdrażaniu naszych innowacyjnych rozwiązań technologicznych i nowatorskiego podejścia do architektury systemu, dostarczamy wartość naszym klientom poprzez szybkie i tanie umieszczanie satelitów w odpowiednie miejsce na orbicie, co jest kluczowe dla rentowności ich biznesu.

Produkty i usługi
  1. Whisper

Liftero oferuje chemiczne systemy napędowe dla nano i mikro satelitów działające w oparciu o nietoksyczne materiały pędne. W gamie naszych produktów znajduje się klika wariantów napędów osiągających nominalną siłę ciągu w zakresie od 2N do 20N nadające się do platform satelitarnych o masie od 50-1000kg.

Na system napędowy Whisper składa się układ dostarczania paliwa wraz ze zbiornikami, a także elektroniczny układ sterujący. Modularność systemu umożliwia jego skalowanie przez co dostarczony układ może zawierać od jednego do kilkunastu pojedynczych napędów gotowych do zintegrowania z satelitą klienta. Whisper jest produktem ITAR-free co umożliwia jego sprzedaż do większości krajów na świecie.

  1. Motus

Oferowana za pomocą OTV Motus usługa logistyki kosmicznej jest skierowana główne do klientów chcących umieścić konstelację nano satelitów na orbicie bez konieczności instalowania systemów napędowych na każdym z nich. Ponad to platforma umożliwia wykonanie szeregu innych manewrów orbitalnych w zależności od potrzeb klienta takich jak:

– Zmiana wysokości orbity

– Zmiana parametru LTAN

– „Hosted payload”

Motus napędzany jest za pomocą systemu Whisper zaprojektowanego w taki sposób aby zapewnić naszej platformie najlepszą na rynku wydajności na poziomie systemu co przekłada się na samą cenę usługi oraz skrócenie czasu dotarcia na zadaną orbitę.

Technologie
TD 2 Space System Software
TD 10 Flight Dynamics and GNSS
TD 19 Propulsion
TD 20 Structures & Pyrotechnics
TD 21 Thermal
Dodatkowe informacje

Klienci i Partnerzy

  • European Space Agency
  • AGH University of Science and Technology
  • Łukasiewicz Research Network
  • OrbAstro
  • The Institute of Plasma Physics and Laser Microfusion
  • Progresja New Materials