Wizytówka
Nazwa
Spacive Sp z o.o.
Lokalizacja
Warszawa
Typ działalności
Adres e-mail
Opis działalności

Spacive sp. z o. o. to spółka spin-off założona w 2014 r. przez grupę menadżerów i inżynierów z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Firma współpracuje z grupą inżynierów różnych specjalizacji świadcząc usługi na rzecz podmiotów sektora kosmicznego. Spółka prowadzi własne prace badawczo-rozwojowe, między innymi nad rozwojem izolacji MLI oraz symulatorem przestrzeni kosmicznej.

Produkty i usługi

Spacive sp. z o.o. specjalizuje się w systemach termicznych, mechanizmach i robotyce kosmicznej oraz elektronice. Firma stworzyła unikalną technologię izolacji typu MLI „layer-by-layer”, która umożliwia uzyskanie nawet dwukrotnie lepszych właściwości izolacyjnych.

Firma świadczy usługi w zakresie:

  • projektowania, wytwarzania i testowania izolacji typu MLI;
  • testów termiczno-próżniowych na różnych etapach projektu;
  • projektowania systemów kontroli termicznej satelitów i ich komponentów;
  • wykonania analiz strukturalnych w środowisku Patran/Nastran lub Ansys;
  • konstrukcji mechanizmów i struktur do zastosowań kosmicznych.

 

Technologie
TD 13 Automation, Telepresence & Robotics
TD 15 Mechanisms & Tribology
TD 21 Thermal
Dodatkowe informacje

Firma posiada mobilny płaszcz termiczny do komory próżniowej pełniący rolę symulatora przestrzeni kosmicznej, umożliwiający testy w temperaturze do – 196°C. Dopuszczalne wymiary testowanego urządzenia: 700mm x 230mm x 230mm.

Spółka zrealizowała szereg projektów dla podmiotów krajowych i zagranicznych, w tym ESA i Max Planck Institute for Solar System Research w Getyndze. Firma jest liderem projektów ESA:

  • „Development of 3D MLI and 3D test bed system for MLI properties measurement”,
  • „Development of Multi-Layer Insulation technology”

Spacive sp. z o.o. posiada doświadczenie w projektowaniu i symulacjach mechanizmów kosmicznych (udział w misji JUICE) oraz projektowaniu układów elektronicznych (Opracowanie i walidacja modelu laboratoryjnego robota kosmicznego zawierającego układ silników resistojet).