CloudFerro sp. z o. o. to polska spółka technologiczna, założona na początku 2015 roku przez grupę doświadczonych managerów z branży IT i telekomunikacji.

CloudFerro wprowadza na rynek usługi, które znacznie ułatwią klientom dostęp do tego cyfrowego ekosystemu, który żyje w serwerowniach.  Usługi te, opierają się na spójnym systemie chmury obliczeniowej. W ramach tego systemu firma CloudFerro zapewnia klientom elementy infrastruktury IT, udostępniane w modelu usługowym poprzez: współdzieloną obliczeniową chmurę publiczną opartą o OpenStack, dedykowane serwery fizyczne zintegrowane w ramach jednego interface’u użytkownika z chmurą OpenStack, prywatne chmury dedykowane też oparte na OpenStack, a także inne usługi dodatkowe takie jak domeny, adresacja IP, dostęp do Internetu i transmisja danych między serwerowniami, usługi ochrony antyDDoS, oprogramowanie.

Usługi swoje CloudFerro oferuje zarówno bezpośrednio do biznesowego klienta końcowego, jak i w modelu hurtowym (whitelabel), dla operatorów, którzy chcą wdrożyć chmurę obliczeniową albo jakiś jej wycinek dla swoich klientów.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy: http://www.cloudferro.com/