II Forum Sektora Kosmicznego odbędzie się 24 maja 2018 r. Dla przypomnienia pierwsza edycja Forum, w 2016 r., zgromadziło ok. 400 uczestników, 34 wystawców oraz licznych przedstawicieli mediów.

W maja 2018 r. spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania. Zwłaszcza, że jest to niepowtarzalna okazja do rozmów nt. potencjału polskiego sektora kosmicznego i innowacji z nim związanych. W tym roku podczas debaty chcemy poruszyć kwestie związane z implementacją Polskiej Strategii Kosmicznej, przygotowaniem rekomendacji Związku dla dalszych działań i zainteresowania planowanymi misjami Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz programami Komisji Europejskiej. Forum będzie miało wymiar międzynarodowy – spodziewamy się reprezentacji z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiego Obserwatorium Południowego, Komisji Europejskiej, organizacji: SME4Space i ADS Eurospace. Forum będzie więc niepowtarzalną okazją do dyskusji również na temat współpracy międzynarodowej i międzysektorowej.

Tak jak w 2016 r. Forum będzie towarzyszyła wystawa dokonań polskich podmiotów działających w sektorze kosmicznym. Zwłaszcza, że jest to swoiste święto wszystkich członków ZPSK. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do świętowania wraz z nami i uczestnictwa w FSK2018.

Rejestracja na to wydarzenie zostanie otworzona niebawem. Niebawem też do publicznej wiadomości zostanie podana agenda. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.