Instytut Studiów Wschodnich poraz czwarty współorganizuje IV Forum Innowacji, które odbędzie się w dniach 14-15 maja w Rzeszowie. Forum jest platformą dyskusji na temat innowacji, w której uczestniczą naukowcy, przedsiębiorcy, politycy i samorządowcy. W trzech dotychczasowych edycjach wzięło udział prawie tysiąc gości z całego świata.

W 2013 roku Forum Innowacji wiąże się z przemysłem lotniczym i kosmonautyką. Dzięki przystąpieniu Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej rodzime placówki naukowo-badawcze oraz przedsiębiorstwa będą uczestniczyć w europejskich programach i projektach kosmicznych. Jest to przede wszystkim szansa dla branży lotniczej, która może sprostać wymogom technologii kosmicznych. Wiąże się to także z dostosowaniem kierunków kształcenia do wymogów rynku pracy.
Forum Innowacji Forum Ekonomicznego, to wydarzenie, które na stale wpisało się już do kalendarza ważnych wydarzeń biznesowych, politycznych i naukowych, będąc miejscem wielopłaszczyznowej debaty wokół szeroko pojętej problematyki innowacyjności.
Założenia tematyczne:
1. Korzyści gospodarcze dla Polski w kontekście wejścia do Europejskiej Agencji Kosmicznej
2. Medycyna kosmiczna – niszowa dziedzina czy rentowny sektor w nieodległej przyszłości
3. W jakim celu i jak eksplorować kosmos?
4. Polska strategia kosmiczna
5. Rola województwa podkarpackiego w rozwoju polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego
6. Programy satelitarne GALILEO i COPERNICUS – nowa perspektywa rozwojowa dla innowacyjnych przedsiębiorstw Unii Europejskiej
7. Technologie satelitarne w praktyce –zarządzanie terytorialne, biznes, bezpieczeństwo, Internet
8. Nowe kierunki kształcenia i rynek pracy w kontekście rozwoju przemysłu kosmicznego w Polsce
9. Ekoinnowacje- czego potrzebują przedsiębiorcy?
10. Systemy wdrażania ekoinnowacyjności
Formularz rejestracujny dostępny jest pod tym linkiem.