Gdańska firma Kosmonauta.net stała się 25 członkiem Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.Kosmonauta.net powstał jako projekt polskojęzycznego specjalistycznego portalu astronautycznego, będąc antidotum na brak podobnych źródeł informacji w języku polskim. Od 2009 roku portal jest największą i najczęściej aktualizowaną (3-4 artykuły dziennie) polskojęzyczną platformą poświęconą astronautyce. Od początku działalnośc Kosmonauta.net brał czynny udział w promocji rozwoju sektora kosmicznego w Polsce, m.in. w ramach akcji „Poprzyj wejście Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej”.

Po szybko rosnącej ilości odwiedzin portalu zapadła decyzja o dalszej profesjonalizacji. Zawiązano pion Kosmonauta.net działający pod egidą Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Gdańskiego. Po roku inkubacji, w styczniu 2012 roku, zawiązano spółkę kapitałową.
Obecnie firma Kosmonauta.net zapewnia przede wszystkim usługi doradcze i informacyjne związane z branżą kosmiczną, opracowuje aplikacje i umożliwia testowanie urządzeń na platformie balonu stratosferycznego Hevelius.
Więcej:
www.kosmonauta.net (portal informacyjny)
Kosmonauta.net (profil na stronie ZPSK)