Konferencja Microwave and Radar Week 2020, która miała odbyć się w maju br. w Wilnie, została przeniesiona na październik tego roku do Warszawy. Tym razem, impreza ma odbyć się w dniach 5-7 października 2020 r. i będzie miała charakter hybrydowy. Uczestnicy będą mogli wziąć w niej udział zarówno fizyczne jak i wirtualnie. Ze względu na ograniczenia sanitarne, wszystkie konferencje będą odbywać się w dużych salach konferencyjnych.

W ramach wydarzenia firma QWED, która jest członkiem Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, organizuje dwa kursy istotne dla technologii kosmicznych jak np. przetwarzanie sygnałów. Są to:
a) Short Course on Electromagnetic Modelling – kurs z metod modelowania oraz studia przypadków pochodzące z dziedziny technik kosmicznych (filtry projektowane z wykorzystaniem oprogramowania InventSIM z Gdańska oraz dipleksery i anteny projektowanie z wykorzystaniem oprogramowania QuickWave firmy QWED),
b) “Materials and Imp edance Measurement Techniques” – Workshop projektu H2020 MMAMA.

Microwave and Radar Week 2020 to cykl konferencji i wystaw. Pod marką „Microwave and Radar Week” jest organizowany od 2004 r. i stanowi połączenie dwóch kluczowych wydarzeń: polskiej konferencji mikrofalowej MIKON (mającej swoje początki w latach 70.) oraz konferencji radarowej. Dodatkowo odbywają się również konferencja nt przetwarzania sygnałów oraz sympozjum URSI.
Szczegóły programu będą dostępne na początku sierpnia ale rejestracja jest już ponownie otwarta. Organizatorzy oferują wirtualną obecność po obniżonej opłacie rejestracyjnej dla uczestników, którzy nie są autorami prac przesłanych do MRW.

Szczegóły na stronie: www.mrweek.org.