W dniach 18-21 maja odbędzie się w Wilnie Microwave and Radar Week. Impreza wyrosła ze środowiska polskiego, z tradycji mikrofalowej konferencji MIKON, mającej początki w latach 1970. Jako “Week” w połączeniu z konferencją radarową, przetwarzaniem sygnałów i innymi wydarzeniami towarzyszącymi odbywa się co dwa lata od roku 2004.  Główna z konferencji składowych – MIKON – posiada sesje poświęcone technologii kosmicznej, konkretnie “Space and Satellite Systems”.

W ramach wydarzenia MRW członek ZPSK, firma QWED organizuje dwa kursy istotne dla technologii kosmicznych jak np. przetwarzanie sygnałów. Są to:
a) Short Course on Electromagnetic Modelling – całodzienny kurs z metod modelowania, w tym “case studies” przykładów z dziedziny technik kosmicznych (filtry projektowane z wykorzystaniem oprogramowania InventSIM z Gdańska oraz dipleksery i anteny projektowanie z wykorzystaniem oprogramowania QuickWave firmy QWED),
b) “Materials and Impedance Measurement Techniques” – Workshop projektu H2020 MMAMA. Jak zaznacza firma QWED „z rozmów z inżynierami ESA wiemy, że mikrofalowe metody charakteryzacji materiałów są dla nich istotne.”

Więcej informacji na stronie: https://mrw2020.org/.