IAC (International Astronautical Congress) czyli Międzynarodowy Kongres Astronautyczny to jedno z najważniejszych wydarzeń światowego sektora kosmicznego.

Na wydarzeniu, które jest organizowane przez Międzynarodową Federację Astronautyczną (IAF) co roku pojawia się po kilka tysięcy przedstawicieli branży zarówno związanych z przemysłem, jak i środowiskami badawczymi oraz administracyjnymi. W 50 rocznice lądowania człowieka na księżycu IAC odbędzie się w dniach 21-25 października 2019 r. w Waszyngtonie. Temat tegorocznego kongresu brzmi Space: The Power of the Past, and the Promise of the Future.

W związku z 70. Międzynarodowym Kongresem Astronautycznym w Waszyngtonie, Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ z Ambasadą RP w Waszyngtonie, we współpracy z Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego i Polską Agencją Kosmiczną organizują 22 października w Ambasadzie RP w Waszyngtonie Polski Wieczór Kosmiczny.

Będzie to dla polskich podmiotów sektora kosmicznego biorących udział w Kongresie dodatkowa możliwość zaprezentowania swojej oferty skierowanej do wybranych firm amerykańskich i zagranicznych (pitching session) oraz nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych podczas koktajlu networkingowego. Zaproszeni goście będą mieli wyjątkową okazję, aby dowiedzieć się więcej o polskich specjalizacjach w dziedzinie kosmosu i możliwościach współpracy.

Harmonogram wydarzenia przewiduje:

  • przemówienia przedstawicieli Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Agencji Kosmicznej
  • prezentację polskiego sektora kosmicznego przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego
  • serie krótkich prezentacji przedstawicieli obecnych polskich firm i instytutów badawczych
  • koktajl networkingowy / sesja B2B

Mamy nadzieję, że takie spotkanie pomoże polskim firmom w nawiązywaniu wartościowych kontaktów i współpracy.

Więcej informacji na temat IAC 2019 dostępne na stronie:
https://www.iac2019.org