Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego jako partner Neptune Blue Growth Accelerator ma przyjemność zaprosić na Showcase Event do „La Tricoterie” w Brukseli w dniu 17 października 2018 r.

Neptune Showcase Event to:

– cztery sesje tematyczne, podczas których zespoły dofinansowane przez akcelerator przedstawią swoje projekty;

– możliwość zapoznania się z ponad 30 projektami dedykowanymi gospodarce wodnej poprzez wystawę;

– możliwość wzięcia udziału w spotkaniach B2B z podmiotami m.in. z Francji, Szwecji, Anglii, Grecji oraz Włoch;

– szansa na nawiązywanie kontaktów z MŚP, przedstawicielami Komisji Europejskiej, ekspertami branżowymi i organizacjami klastrowymi podczas obiadu networkingowego.

 

NEPTUNE jest projektem finansowanym przez Komisję Europejską w ramach H2020. Jego naczelnym założeniem jest tworzenie sieci współpracy partnerów oraz przedsiębiorstw i tym samym podnoszenie poziomu ich innowacyjności. Celem projektu jest wspieranie rozwoju gałęzi przemysłu skupionych wokół idei Blue Growth tj. zrównoważonej gospodarki wodnej na terenach miejskich i wiejskich, transportu morskiego i rzecznego oraz logistyki portowej, a także energetyki odnawialnej. Maksymalna wartość dofinansowania dla jednego podmiotu na projekt wyniosła 60 tys. euro, a budżet środków przeznaczonych na wsparcie to 4,1 mln euro.

W projekt NEPTUNE jest zaangażowanych 12 partnerów z 7 krajów europejskich. Jednym z nich jest Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego dzięki czemu trzy projekty z Polski zostały dofinansowane w NEPTUNE (szerzej: tutaj).

Rejestracja jest obowiązkowa tutaj.

Więcej informacji znajdą państwo na stronie projektu NEPTUNE. Serdecznie zapraszamy na Showcase Event!

EU emblem-page-001 (1)