Już po raz dziewiąty, dnia 12 października 2018 r. od godziny 17:00 do 23:00 odbędzie się Noc w Instytucie Lotnictwa. To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja polskiego sektora lotniczego i kosmicznego oraz promocja zawodów inżynierskich.

Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautę, naukowców, studentów i wielu innych wyjątkowych ludzi. Zaprezentowane zostaną obszary związane m.in. z kosmosem, nowymi technologiami oraz lotnictwem. W tegorocznej edycji odbędzie się szczególny panel dyskusyjny o roli kobiet w typowo męskich zawodach, do którego udało się zaprosić siedem niezwykłych kobiet związanych z aeronautyką.

Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia laboratoriów Instytutu Lotnictwa. Będzie można zobaczyć m.in. tunel aerodynamiczny, rakietę ILR-33 „Bursztyn”, która po ostatniej edycji Nocy zaliczyła swój pierwszy udany start, bezzałogowiec MOSUPS, system antydronowy SUDIL, robot do układania taśm kompozytowych oraz silniki lotnicze. Gwiazdą całego wieczoru będzie polski kosmonauta, Mirosław Hermaszewski.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz stulecia lotnictwa polskiego.

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego objął patronatem honorowym Noc w Instytucie Lotnictwa.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nocy w Instytucie Lotnictwa!

Szczegółowy program i harmonogram atrakcji tutaj.