W dniach 8-9 marca 2017 r. Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego uczestniczył w Paris Space Week, jednej z największych imprez poświęconej branży kosmicznej w Europie.

Wraz z Polską Agencją Kosmiczną (PAK) oraz Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP)  Związek reprezentował polskie stoisko „Polish Space Sector”, na którym promowany był potencjał krajowego sektora kosmicznego. Podczas dwudniowych targów m.in. rozdawane były materiały prezentujące ofertę przedsiębiorstw i instytucji wchodzących w skład Związku, zaś przedstawiciele zagranicznych firm mieli okazję do nawiązania kontaktów i zapoznania się z możliwościami ewentualnej współpracy z polskimi podmiotami sektora kosmicznego.

Paris Space Week to międzynarodowe forum spotkań biznesowych poświęcone projektom z zakresu produkcji systemów satelitarnych, rozwoju technologii kosmicznych, systemów wynoszenia oraz zintegrowanych technik satelitarnych. Uczestniczą w nim przedstawiciele przemysłu, instytutów badawczo-naukowych i agencji kosmicznych z całego świata, w tym m. in. USA, Chin i Japonii. W tym roku około 400 wystawców prezentowało swoją ofertę w podziale na 3 grupy tematyczne: Space Industry, Space Applications i Space R&D.

Było To kolejne wydarzenie promujące polski sektor kosmiczny realizowane przez PAK, ARP i ZPSK – we wrześniu 2016 r. instytucje te zorganizowały wspólnie polskie stoisko podczas Industry Space Days w ESA ESTEC w Noordwijk w Holandii.