Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. Ich główna siedziba znajduje się w Lublinie. Studio to stworzyło grę, która może zainteresować każdego miłośnika kosmosu
– Rover Mechanic Simulator. Jest to gra zręcznościowo – logiczna, w której gracz wciela się w rolę mechanika naprawiającego łaziki marsjańskie tak, aby mogły kontynuować swoje misje eksploracji Czerwonej Planety. Jest drugą produkcją lubelskiego studia i stanowi swoisty hołd dla łazika Opportunity, którego misja zakończyła się w 2019 roku.

Rover Mechanic Simulator nie należy do gier łatwych. Mechanika gry niezwykle wiernie oddaje świat rzeczywisty, gdzie każdy najmniejszy detal ma znaczenie. Gracz może, na przykład, rozłożyć części wyciągnięte z wnętrza robota, na mniejsze elementy składowe, które później poddaje oddzielnej konserwacji, żeby maksymalnie zaoszczędzić zasoby na trudniejsze zlecenia. W trakcie prac naprawczych gracze mają do dyspozycji znajdujące się w warsztacie narzędzia, takie jak: drukarka 3D, lutownica, kruszarka, czy suwnica, które również mogą rozwijać w trakcie rozgrywki.

Rover Mechanic Simulator powstał jako uzupełnienie poprzedniej gry studia – Occupy Mars, w której gracz wciela się w rolę osadnika zasiedlającego powierzchnię Marsa. Jego zadaniem jest przetrwanie i rozwinięcie nowej cywilizacji w obliczu nieprzyjaznych okoliczności natury, która niszczy jego schronienie i zasoby, oraz własnych słabości. W trakcie rozgrywki gracz decyduje o każdym jej aspekcie: jak będzie wyglądało jego schronienie, w jaki sposób zdobędzie zasoby, czy jak będzie się przemieszczał. Sukces zależy bowiem nie tylko od odpowiedniego rozwinięcia cywilizacji na Czerwonej Planecie, ale także zaspokojenie podstawowych potrzeb: jedzenia, picia, snu i co najważniejsze – tlenu.

Więcej informacji można zaleźć na stronie: https://pyramid.games/