Właśnie rozpoczął się I etap konkursu o staż. Jest to już IV edycja wspólnego projektu ARP S.A. oraz ZPSK – „Rozwój kadr sektora kosmicznego”.

Wszystkie 3 poprzednie edycje odniosły duży sukces, zwłaszcza w kontekście pozyskiwania talentów do podmiotów tworzących polski sektor kosmiczny. Konkurs ten, zarówno w 2016, 2017, jak i 2018, cieszył się dużą popularnością wśród studentów i absolwentów.

W związku z sukcesem poprzednich edycji organizatorzy postanowili uruchomić kolejną, IV odsłonę konkursu, w której wybrane zostanie 15 podmiotów, w których odbędą się staże.

Tym samym, organizatorzy zachęcają i zapraszają firmy i instytuty zrzeszone w ZPSK do zgłaszania swoich kandydatur w terminie 22.05 – 31.05.2019 roku do godziny 17.00 poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się w załączniku na adres email: staze@space.biz.plO wyborze firm decyduje kolejność zgłoszeń.

Etapem drugim konkursu jest wybór jego uczestników – studentów oraz absolwentów. O rozpoczęciu tego etapu będziemy informować 3 czerwca. Rozpoczęcie staży natomiast jest planowane na wrzesień br.

Serdecznie dziękujemy podmiotom biorącym udział w poprzednich odsłonach programu za ich zaangażowanie finansowe oraz czasowe w rozwój kadr sektora kosmicznego.