Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego objął patronat nad trzecią edycją NASA Space Apps Challenge Gdańsk 2018, odbywającą się w dniach 20-21 października w salach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Wydarzenie to jest inicjowane przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych (NASA) i składa się z 48-godzinnego, interdyscyplinarnego maratonu pomysłów (hackathon). Udział w wydarzeniu mogą wziąć nie tylko inżynierowie, programiści, technicy, konstruktorzy czy robotycy, ale także biolodzy, studenci różnych kierunków, lub po prostu wszyscy, którzy są zafascynowani kosmosem oraz naszą planetą. Zadaniem uczestników będzie zmierzenie się z jednym z wyzwań, przygotowanych przez naukowców z NASA. Opracowane rozwiązania koncepcyjne, programy, aplikacje, czy wizualizacje danych mogą być wykorzystane w badaniach i eksploracji kosmosu. Projekty uczestników pomagają w prowadzeniu badań naukowych, popularyzacji nauki, podnoszeniu jakości życia na ziemi oraz pracy służb administracji publicznej. Dwa zwycięskie projekty z Gdańska staną do walki w konkursie międzynarodowym i będą miały szansę na wygranie nagród ufundowanych przez NASA.

Drużyny biorące udział w wydarzeniu powinny się składać z max. 5 osób. Rejestracja na wydarzenie oraz więcej informacji – tutaj.

Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe SimLE z Politechniki Gdańskiej, HACKERSPACE Trójmiasto, Fundacja CODE:ME oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Sponsorami wydarzenia są firmy Solwit oraz Sevenet.