Sektor kosmiczny tradycyjnie uczestniczy w kolejnej edycji targów techniki wojskowej.

W dniach 5-9 września br. odbywa się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie. Największe wydarzenie dla przemysłu zbrojeniowego jest także jednym z kluczowych dla spokrewnionego z nim sektora kosmicznego.

Firmy i instytuty badawczo-rozwojowe sektora kosmicznego zgromadziły się w tym roku na stoisku zorganizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną. Obecni są przedstawiciele m.in. Creotech, Wiran, Space Forest, Jakusz Space Tech, Blue Dot Solution, Cloudferro, N7Space, Progresja Space. Swoje oddzielne stoiska posiadają ponadto Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa, Thorium Space, Polska Grupa Zbrojeniowa – PCO czy Radiotechnika Marketing. Stoisko wizytowali m.in. przedstawiciele rządu i administracji.

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego przygotował na targi swoje katalogi w których znajdują się opisy wszystkich 70 członków organizacji z opisem posiadanych i opracowywanych technologii. Katalog jest także do pobrania tutaj: https://space.biz.pl/wp-content/uploads/2021/03/SpacePL_Katalog_PL_2021-strony.pdf

Targi potrwają do soboty 10 września. Ostatni dzień będzie otwarty dla szerokiej publiczności.