Międzynarodowe obchody tygodnia przestrzeni kosmicznej World Space Week zostały ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1999 r. i organizowane są corocznie w dniach 4-10 października w państwach członkowskich ONZ.

W ramach ich obchodów we Wrocławiu w dniach 5-7 października br. odbędzie się World Space Week 2018, które popularyzuje wiedzę o kosmosie i dokonania polskich podmiotów. Skupia w jednym miejscu naukowców, popularyzatorów, miłośników kosmosu, instytucje oraz firmy z sektora kosmicznego i astronomicznego. World Space Week odbywa się w Polsce drugi rok z rzędu, poprzednia edycja przyciągnęła ponad 1500 osób. Głównym organizatorem tegorocznego World Space Week we Wrocławiu jest stowarzyszenie WroSpace.

Podczas tegorocznego, kilkudniowego wydarzenia, jednym z jego ważniejszych części będzie sekcja biznesowa World Space Week Wrocław 2018. Podmioty z branży będą mogły zaprezentować się na targach, organizatorzy mają nadzieję, że będą to swoiste targi pracy. Odbędzie się również panel dyskusyjny na temat kondycji i przyszłości sektora kosmicznego. Gościem honorowym będzie prezes Polskiej Agencji Kosmicznej – dr Grzegorz Brona.

Ponadto poza wydarzeniami związanymi z sekcją biznesową na World Space Week Wrocław 2018 odbędzie się szereg innych atrakcji, jak: konferencja popularnonaukowa, kosmiczne i astronomiczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, kosmiczna galeria sztuki, pokazy łazików, VR, filmów, misja balonu stratosferycznego, astronomiczna gra miejska, szkolenie dla nauczycieli oraz konkurs dla dzieci w wieku szkolnym.

Udział w wydarzeniu dla wszystkich uczestników jest bezpłatny.

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego objął patronatem World Space Week Wrocław 2018. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu.

Harmonogram wydarzenia.

Więcej informacji na temat sekcji biznesowej na stronie. Szczegółowe informacje na temat całego wydarzenia – link.