Pomiędzy 4-9 maja w Warszawie odbędzie się wystawa Komisji Europejskiej poświęconą roli kosmicznych technologii w codziennym życiu.

W 2012 r. wystawa odwiedziła dziesięć europejskich miast, wszędzie odnosząc wielki sukces. W tym roku zawita do dwunastu kolejnych miejsc. W Warszawie będzie można ją zwiedzać na Placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki.
Od 4 do 9 maja odwiedzający, w dowolnym wieku, będą mogli oglądać, dotykać i eksperymentować, poznając szeroki wachlarz innowacyjnych technologii i usług, które mogły powstać dzięki kosmicznym inwestycjom i technologiom satelitarnym. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a wszystkie informacje będą dostępne w kilku językach.
Antonio Tajani, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i komisarz odpowiedzialny za przemysł i przedsiębiorczość, tak podsumował ideę wystawy: „Unijne inwestycje mają zasadnicze znaczenie dla powstawania usług, bez których nie można się obyć w nowoczesnym świecie. Ta wystawa to świetna okazja, żeby pokazać Europejczykom, jak wiele różnych technologii i aplikacji służy nam dzięki temu, że istnieją unijne programy nawigacji satelitarnej i satelitarnych obserwacji Ziemi.”