Zapraszamy wszystkich członków Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego na Europejski Kongres Robotyczny (European Robotics Congress). Miło nam poinformować, że Związek jako Partner wspiera to przedsięwzięcie.

Kongres to dwudniowe wydarzenie gospodarczo-naukowe, które odbędzie się w dniach 12-13.09.2016 r. wraz z III edycją międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich – European Rover Challenge. Tematami wiodącymi Kongresu będą strategia i kadry. Jednym z najważniejszych punktów Programu pierwszego dnia Kongresu będzie prezentacja Pani Jadwigi Emilewicz – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju dotycząca założeń do Polskiej Strategii Kosmicznej jako elementu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Będzie to jednocześnie oficjalny początek konsultacji społecznych. W bloku udział weźmie Pan dr Piotr Dardziński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach Kongresu zaplanowaliśmy panele prezentacyjne, dyskusyjne i networking, a także warsztaty mentoringowe. W panelach dyskusyjnych  i  w blokach programowych udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, agend i instytucji odpowiedzialnych za rozwój sektora kosmicznego  i okołokosmicznego, jak również przedstawiciele Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Do III bloku programowego w dniu 12.09.2016r pt. „Networking/ Robocze spotkania branżowe” zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych oraz pozyskiwaniem nowych kadr do pracy i współpracy. Udział w tym Bloku to dla Państwa możliwość branżowych spotkań biznesowych i rozmów z potencjalnymi pracownikami (na ERC bedziemy gościć kilkadziesiąt polskich zespołów robotycznych składających się z młodych konstruktorów/specjalistów z różnych dziedzin sektora kosmicznego i okołokosmicznego. Do Państwa dyspozycji oddajemy przestrzeń i niezbędną infrastrukturę do spotkań (stoliki, prąd etc).

Zapraszamy do bezpłatnej prezentacji swojej firmy/instytucji i aktywnego udziału w ramach III Bloku oraz do uczestnictwa w Kongresie. Informacje i zgłoszenia firm do udziału w bloku III – Bartosz Wilczyński, Koordynator Kongresu – bartosz@roverchallenge.eu, kom. 535 300 975

  • REJESTRACJA INDYWIDUALNA dla uczestników Kongresu (udział w Kongresie jest bezpłatny) pod adresem https://congresserc.evenea.pl/
  • STRONA WWW KONGRESU Z PROGRAMEM: congress.roverchallenge.eu

 

Europejski Kongres Robotyczny odbędzie się równolegle z III edycją European Rover Challenge – największego wydarzenia robotyczno-kosmicznego w Europie, w ramach którego organizowane są międzynarodowe zawody łazików marsjańskich oraz pokazy naukowo technologiczne dla szerokiej publiczności.

Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, NCBiR

Partnerzy: ESA, POLSA, PARP, ZPSK, Mathworks, DPS Software, CTT Politechnika Krakowska, SpeedUp Venture Capital Group

Organizatorzy Kongresu: Europejska Fundacja Kosmiczna i Województwo Podkarpackie.

Produkcja i obsługa PR Kongresu: Planet PR.