Wizytówka
Nazwa
Geosystems Polska Sp z o.o.
Lokalizacja
Warszawa
Typ działalności
Imię i nazwisko
Witold Fedorowicz
Stanowisko
Prezes Zarządu
Telefon
Opis działalności

Geosystems Polska działa od czerwca 1995 roku. Naszą domeną jest szeroko pojęta informacja przestrzenna, technologie jej pozyskiwania, przetwarzania, analizy i prezentacji. Wykonujemy prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe w zakresie zastosowań teledetekcji, fotogrametrii i systemów informacji geograficznej, zajmuje się także upowszechnianiem wiedzy i technologii. Firma, wspólnie z firmą Aqurat Sp. z o.o., od 2003 z sukcesem rozwija najpopularniejszy w Polsce system nawigacji samochodowej AutoMapa®, a we współpracy z Indigo Sp. z o.o. – internetowy portal mapowy Targeo®. Jesteśmy producentem danych przestrzennych zasilających te rozwiązania, a także specjalistycznych produktów profilowanych pod kątem wykorzystania dla celów monitoringu środowiska. Od początku swojej działalności firma jest dystrybutorem oprogramowania przeznaczonego do przetwarzania i analizy danych obrazowych. Tradycyjnie obszary zastosowań oferowanych aplikacji czyli teledetekcja i fotogrametria są obecnie uzupełniane propozycjami skierowanymi dla instytucji, obejmującymi katalogowanie i udostępnianie w sieci wszelkiego rodzaju danych przestrzennych oraz sieciową współpracę z ich użyciem. GEOSYSTEMS Polska oferuje oprogramowania fotogrametryczne teledetekcyjne i GIS: Intergraph® ERDAS, Trimble® eCognition.

Produkty i usługi
Services & applications based on data from EO satellites
Services & applications based on data from navigation satellites
Integrated applications

 

 • AutoMapa – systemem nawigacji samochodowej GPS, zawierający trójwymiarowe wizualizacje budynków, kompletną siatkę dróg i adresy przypisanym do konkretnym budynkom. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła mechanizm omijania korków i niespodziewanych zatorów drogowych pod nazwą AutoMapa Traffic.

 

 • Targeo.pl – jest trzecim najczęściej odwiedzanym przez polskich internautów portalem mapowym w Polsce. Oparty został na mapach GEOSYSTEMS Polska.

 

 • Bazy danych przestrzennych – stanowią najpełniejszy i najbardziej aktualny zbór danych przestrzennych dla obszaru kraju. Zasób powstał w roku 2002 i od tego czasu jest uzupełniany i aktualizowany na podstawie wielu źródeł począwszy od zobrazowań satelitarnych a skończywszy na pomiarach terenowych.

 

 • Oprogramowanie – portfolio rozwiązań tej firmy znajdują się doskonale znane szerokiej rzeszy specjalistów narzędzia z dziedziny teledetekcji, fotogrametrii oraz WebGIS.

 

Technologie
TD 9 Mission Operation and Ground Data systems
TD 12 Ground Station System and Networks
Dodatkowe informacje

DZIAŁALNOŚĆ W SEKTORZE KOSMICZNYM:

 • Aplikacje wykorzystujące dane satelitów obserwacyjnych
 • Aplikacje wykorzystujące dane satelitów nawigacyjnych

PROJEKTY SEKTORA KOSMICZNEGO:

 • Opracowanie map pokrycia i użytkowania terenu opartych o satelitarne źródła obserwacji Ziemi: Realizowana trzykrotnie dla obszaru całego kraju baza danych, wykorzystywana w zastosowaniach komercyjnych
 • Udział w pierwszej edycji programu PECS, realizacja projektu: Monitorowanie obszarów leśnych na potrzeby wspomagania raportowania dot. gazów cieplarnianych. Innowacyjność podejścia polega na zastosowaniu zaawansowanych metod badań środowiska opartych na satelitarnych i lotniczych danych obrazowych oraz ich integracji z danymi pozyskanymi in situ.

PROJEKTY NAUKOWO-BADAWCZE:

 • Zastosowania teledetekcji i fotogrametrii satelitarnej
 • Fuzja danych wieloźródłowych
 • Systemy informacji przestrzennej

ZAPLECZE LABORATORYJNO-TECHNICZNE:

 • Kilkadziesiąt stacji roboczych i serwerów
 • Oprogramowanie GIS, teledetekcja, webGIS