Wizytówka
Nazwa
Microamp Solutions Sp. z o.o.
Typ działalności
Imię i nazwisko
Dawid Kuchta
Stanowisko
Prezes Zarządu
Telefon
Opis działalności

Microamp Solutions to startup technologiczny z siedzibą w Lublinie, zajmujący się rozwojem i wdrażaniem innowacyjnych układów radiowych (RF) dla nowoczesnych sieci 5G i systemów komunikacji bezprzewodowej. Firma powstała w 2019 roku jako odpowiedź na zapowiadającą się rewolucję 5G i rosnące zapotrzebowanie na coraz to nowe produkty z obszaru RF. Jest to jedyna firma w Europie Środkowo-Wschodniej zajmująca się rozwojem sprzętu radiowego do zastosowań komercyjnych w bezprzewodowych sieciach komórkowych 5G.

Celem firmy jest bycie światowym liderem na rynku rozwiązań RF poprzez dostarczanie najbardziej atrakcyjnego portfolio nowoczesnych systemów komunikacji bezprzewodowej otwierających nowe możliwości dla biznesu i nowych technologii.

Produkty i usługi
Services & applications based on satellites telecommunication
  • Mikrofalowe wzmacniacze mocy
  • Front-end’y radiowe
  • Transceiver’y na pasma fal milimetrowych
  • Usługi projektowania układów RF

W ramach działalności, oprócz realizacji kluczowych projektów, firma świadczy usługi w formie RF design house’u polegające na projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych elektronicznych układów radiowych (RF) szytych na miarę (ang. turnkey solution).

Oferta opiera się na szerokiej gamie usług projektowania głównych komponentów bezprzewodowych urządzeń nadawczo-odbiorczych, tj. wzmacniacze mocy, moduły RF czy transceiver’y pracujące w paśmie fal milimetrowych.

Technologie
TD 6 RF Payload and Systems
TD 7 Electromagnetic Technologies and Techniques
TD 12 Ground Station System and Networks
Dodatkowe informacje

GŁÓWNE PROJEKTY

Obecnie firma pracuje nad dwoma projektami z dziedziny RF. Pierwszy projekt związany jest z rozwojem technologii mikrofalowych wzmacniaczy mocy dla 5G New Radios. Drugi projekt dotyczy modułów RF, tzw. RF Front-Ends dla mikrokomórek 5G oraz zaawansowanych systemów antenowych (AAS) pracujących w paśmie sub-6 GHz, paśmie X oraz paśmie fal milimetrowych (28 GHz). W niedalekiej przyszłości firma zamierza rozwijać mikro i nano stacje bazowe dedykowane do sieci 5G.

KLIENCI I PARTNERZY

Microamp Solutions cieszy się dużym zainteresowaniem firm z sektora telekomunikacyjnego, w szczególności tych, zajmujących się rozwojem i wdrażaniem infrastruktury radiowej dla sieci 5G. Firma identyfikuje potencjalnych klientów na rynku telekomunikacyjnym, wśród dostawców sprzętu dla wiodących operatorów telefonii komórkowej oraz na rynku sektora kosmicznego