Wizytówka
Nazwa
Thales Alenia Space Polska Sp z o.o.
Lokalizacja
Warszawa
Typ działalności
Imię i nazwisko
Stanislas Blanc
Stanowisko
Operations Manager
Opis działalności

Przez ponad 40 lat, Thales Alenia Space projektował, integrował, testował, dostarczał innowacyjne systemy kosmiczne.

Produkty i usługi firmy obejmujące przestrzeń kosmiczną, obronność, naukę, bezpieczeństwo rynków odpowiadają potrzebom klientów komercyjnych i rządowych z całego świata. Uznawane są jako ważne dla łączności, nawigacji, monitorowania środowisk wodnych, rozumienia zmian klimatycznych i wspierania badań naukowych.

W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w czerwcu 2015 roku. W najbliższym czasie planuje realizować projekty dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz zostać partnerem Polskiej Agencji Kosmicznej, ośrodków naukowo-badawczych, a także polskiego przemysłu.

Thales Alenia Space jest też jednym z głównych dostawców dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Odgrywa również fundamentalną rolę dla systemów eksploracji.

Firma oferuje pełną gamę rozwiązań i usług dla sektora kosmicznego. Dzięki swojej szerokiej wiedzy i doświadczeniu Thales Alenia Space jest naturalnym partnerem dla krajów, które chcą poszerzyć swój program kosmiczny.

Thales Alenia Space generuje przychody przekraczające 2,4 mld euro (2016) oraz zatrudnia 8000 pracowników w 9 krajach.

Produkty i usługi

 

  • Telekomunikacja

Firma jest jednym z wiodących, światowych projektantów satelitów telekomunikacyjnych, platform i ładunków. Na segment telekomunikacyjny przeznaczana jest połowa działalności firmy.

  • Obserwacja Ziemi

Realizowana w oparciu o wysoką lub bardzo wysoką rozdzielczość optyczną. Spółka jest ważnym dostawcą na rynkach eksportowych – obejmujących misje cywilne i wojskowe, w tym gromadzenie informacji, mapowanie, zarządzanie kryzysowe, meteorologię, klimatologię i oceanografię oraz inne.

  • Nawigacja

Europejski rynek nawigacji satelitarnej – firma działa jako główny wykonawca dla systemu EGNOS, prekursora Galileo.

  • Infrastruktura orbitalna i transport kosmiczny

Thales Alenia Space w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Firma odpowiedzialna jest za wiele elementów związanych z ATV (Automated Transfer Vehicle) statków towarowych dla ESA oraz programu Cygnus NASA. Thales Alenia Space wykorzystuje zdobytą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie infrastruktury orbitalnej i transportu kosmicznego, aby sprostać nowym wyzwaniom sektora rozwijanego przez największe organizacje kosmiczne na świecie.

 

Dodatkowe informacje

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI W SEKTORZE KOSMICZNYM:

  • Telekomunikacja
  • Obserwacja Ziemi
  • Nawigacja

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI NAUKOWO-BADAWCZEJ:
Firma uczestniczyła między innymi: w misji Rosetta-Philae, Bepi-Colombo odkrywania Merkurego. W 2015 roku, Thales Alenia Space świętuje 10-lecie misji Cassini-Huygens. Kolejnym wyzwaniem naukowym firmy jest europejski program Euklides, zaprojektowany, aby ułatwiać zrozumienie istoty ciemnej materii. Firma jest również głównym wykonawcą ExoMars, której celem jest badanie środowiska, klimatu i gleby Marsa. Thales Alenia Space zawsze odgrywał ważną rolę w naukowych programach kosmicznych.