12 maja 2023 r. rozpocznie się kolejna, piąta już edycja kursu „INTRODUCTION TO SPACE FOR ENGINEERS. SATELLITE DESING PHASES 0/A/B” organizowanego we współpracy z Politechniką Warszawską. To dobrze już znane i bardzo cenione szkolenie, adresowane do słuchaczy którzy chcą rozpocząć swoją karierę w sektorze kosmicznym. Kurs obejmie aż 94 godziny zajęciowe; realizowana będzie zdalnie (online) w trybie weekendowym.

Szkolenie skierowane jest do inżynierów posiadających niewielkie doświadczenie w sektorze kosmicznym. Blok ten jest pierwszym elementem dwuetapowego kursu zapewniającego z założenia pełną wiedzę na temat projektowania i integracji satelity. Kurs ma zapewnić niezbędne wprowadzenie do podstawowych informacji o środowisku kosmicznym oraz przedstawić szczegółowo metody projektowania poszczególnych systemów satelitarnych w fazach określonych przez europejską organizację definiującą standardy na rzecz inżynierii kosmicznej, ECSS (European Cooperation for Space Standardization).

*

9 czerwca 2023 r. uruchomiony zostanie kurs ZARZĄDZANIE ŁAŃCUCHEM DOSTAW ORAZ ZAKUPAMI W SEKTORZE KOSMICZNYM (SUPPLY CHAIN MANAGEMENT AND PROCUREMENT IN THE SPACE SECTOR).

Kurs poprowadzą praktycy, odpowiadający na co dzień za zarządzanie łańcuchem dostaw i zakupy w firmach sektora kosmicznego. Szkolenie organizuje fundacja Space Entrepreneurship Institute z Warszawy.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie ARP pod adresem: https://arp.pl/pl/o-arp/dla-mediow/aktualnosci/agencja-rozwoju-przemyslu-sa-zaprasza-na-kolejne-kursy-arp-space-academy/

Zachęcamy do aplikowania!