POL
ENG
DOŁĄCZ DO NAS
Zrzeszamy firmy, instytuty naukowo-badawcze i organizacje działające w obszarze sektora kosmicznego, tworząc dogodne warunki ich rozwoju oraz reprezentując ich głos w kluczowych kwestiach gospodarczych...
AKTUALNOŚCI:
Space Apps Challenge 2018 Gdańsk
17 października 2018

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego objął patronat nad trzecią edycją NASA Space Apps Challenge Gdańsk 2018, odbywającą się w dniach 20-21 października w salach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Wydarzenie to jest inicjowane przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych (NASA) i składa się z 48-godzinnego, interdyscyplinarnego maratonu pomysłów (hackathon). Udział w wydarzeniu mogą wziąć nie tylko inżynierowie, programiści, technicy, konstruktorzy czy robotycy, ale także biolodzy, studenci różnych kierunków, lub po prostu wszyscy, którzy są zafascynowani kosmosem oraz naszą planetą. Zadaniem uczestników będzie zmierzenie się z jednym z wyzwań, przygotowanych przez naukowców z NASA. Opracowane rozwiązania koncepcyjne, programy, aplikacje, czy wizualizacje danych mogą być wykorzystane w badaniach i eksploracji kosmosu. Projekty uczestników pomagają w prowadzeniu badań naukowych, popularyzacji nauki, podnoszeniu jakości życia na ziemi oraz pracy służb administracji publicznej. Dwa zwycięskie projekty z Gdańska staną do walki w konkursie międzynarodowym i będą miały szansę na wygranie nagród ufundowanych przez NASA.

Drużyny biorące udział w wydarzeniu powinny się składać z max. 5 osób. Rejestracja na wydarzenie oraz więcej informacji – tutaj.

Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe SimLE z Politechniki Gdańskiej, HACKERSPACE Trójmiasto, Fundacja CODE:ME oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Sponsorami wydarzenia są firmy Solwit oraz Sevenet.

CZŁONKOWIE